Teija Rajala
Nimi: Teija Rajala
palvelujohtaja, erikoissairaanhoitaja
Email: teija.rajala@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Kamppi, Nuovo Järvenpää
Koulutukset ja erikoistumiset:
Esh, työnohjaaja, NLP Trainer, traumataideterapeutti, IPT terapeutti
Ulla Höök
Nimi: Ulla Höök
koordinaattori
Email: ulla.hook@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Kamppi, Nuovo Järvenpää, Nuovo Espoo

Lolan Lindroos
Nimi: Lolan Lindroos
sairaanhoitaja
Email: lolan.lindroos@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Kamppi
044 251 3022 Vastaanotto myös Tammisaaressa

Koulutukset ja erikoistumiset:
Sairaanhoitaja, mielenterveys- ja päihdetyö, seksuaalineuvoja, päihdetyön - kouluttaja, IPT terapeutti

Erityisosaaminen: lääkevieroitus, erityistyö - naiset

tjänster också på svenska
Elina Gambardella
Nimi: Elina Gambardella
erikoissairaanhoitaja
Email: elina.gambardella@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Kamppi, Nuovo Järvenpää
Koulutukset ja erikoistumiset:
Psykiatrinen sairaanhoitaja, syömishäiriöt, NLP Trainer, IPT terapeutti
Annamaria Taskos
Nimi: Annamaria Taskos
erikoissairaanhoitaja
Email: annamaria.taskos@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Järvenpää
Koulutukset ja erikoistumiset:
Psykiatrinen sairaanhoitaja, perhe- ja kriisityö, päihdeterapeutti, IPT terapeutti
Anne-Tiina Lahdenkari
Nimi: Anne-Tiina Lahdenkari
lastenpsykiatrian erikoislääkäri, lääketieteen tohtori
Email: info@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Kamppi, Nuovo Järvenpää
Koulutukset ja erikoistumiset:
Erikoislääkäri (lastenpsykiatria), kognitiivinen psykoterapeutti (YET), IPT terapeutti
Jari Pirinen
Nimi: Jari Pirinen
erikoissairaanhoitaja
Email: jari.pirinen@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Järvenpää
Koulutukset ja erikoistumiset:
Sairaanhoitaja AMK, mielenterveys- ja päihdetyö, yhteisöterapia, kognitiivinen psykoterapia päihdehoidossa, päihdepuolen motivointikoulutus, seksuaalineuvonnan opintoja, IPT terapeutti
Miia Mattila
Nimi: Miia Mattila
erikoissairaanhoitaja
Email: miia.mattila@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Järvenpää
Koulutukset ja erikoistumiset:
Sairaanhoitaja AMK, erityistason seksuaaliterapeutti, seksuaalineuvoja, päihdeterapeutti, IPT terapeutti
Jari Kansanniva
Nimi: Jari Kansanniva
erikoissairaanhoitaja, perheterapeutti
Email: jari.kansanniva@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Järvenpää
Koulutukset ja erikoistumiset: IPT terapeutti
Pirkko Kokkonen
Nimi: Pirkko Kokkonen
erikoissairaanhoitaja
Email: pirkko.kokkonen@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Järvenpää
Koulutukset ja erikoistumiset:
Sairaanhoitaja, lasten ja nuorten kognitiivinen terapia, mindfulness, päihdeongelmat, IPT terapeutti
Kati Lauhakangas
Nimi: Kati Lauhakangas
Sairaanhoitaja YAMK
Email: kati.lauhakangas@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Järvenpää
Koulutukset ja erikoistumiset:
Sairaanhoitaja YAMK, IPT terapeutti
Maria Rajala
Nimi: Maria Rajala
erikoissairaanhoitaja
Email: maria.rajala@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Kamppi, Nuovo Järvenpää
Koulutukset ja erikoistumiset:
Erikoissairaanhoitaja, HOT-interventiot, ratkaisukeskeisten työmenetelmien ohjaaja
Merina Laesvuori
Nimi: Merina Laesvuori
erikoissairaanhoitaja, ET psykoterapeutti
Email: merina.laesvuori@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Kamppi
Koulutukset ja erikoistumiset:
Psykiatrinen sairaanhoitaja, ET psykoterapeutti, nuorten psykiatriset hoidot ja psykoterapiat, vanhempainohjaus, IPT terapeutti
Jonna Räisänen
Nimi: Jonna Räisänen
pari- ja seksuaaliterapeutti
Email: jonna.raisanen@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Kamppi
Koulutukset ja erikoistumiset:
Terveydenhoitaja (AMK), erityistason seksuaaliterapeutti (NACS), kognitiivisen psykoterapian psykoterapeuttikoulutuksessa
Katja Hakasaari
Nimi: Katja Hakasaari
erikoissairaanhoitaja
Email: katja.hakasaari@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Järvenpää
Koulutukset ja erikoistumiset:
Erikoissairaanhoitaja, perheterapeutti (VET)
Tessa
Nimi: Tessa
8 vuotta
Email: -
Toimipaikat: Nuovo Järvenpää
Mukana Teija emännän kanssa. Lempeä, ymmärtäväinen, vaikka haukkuni onkin välillä äänekäs.