Teija Rajala
Nimi: Teija Rajala
palvelujohtaja, erikoissairaanhoitaja
Email: teija.rajala@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Kamppi, Nuovo Järvenpää
Koulutukset ja erikoistumiset:
Esh, työnohjaaja, NLP Trainer, traumataideterapeutti
Ulla Höök
Nimi: Ulla Höök
koordinaattori
Email: ulla.hook@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Kamppi, Nuovo Järvenpää, Nuovo Espoo

Lolan Lindroos
Nimi: Lolan Lindroos
sairaanhoitaja
Email: lolan.lindroos@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Kamppi
Koulutukset ja erikoistumiset:
Sairaanhoitaja, mielenterveys- ja päihdetyö, seksuaalineuvoja, päihdetyön - kouluttaja.

Erityisosaaminen: lääkevieroitus, erityistyö - naiset

tjänster också på svenska
Elina Gambardella
Nimi: Elina Gambardella
erikoissairaanhoitaja
Email: elina.gambardella@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Kamppi, Nuovo Järvenpää
Koulutukset ja erikoistumiset:
Psykiatrinen sairaanhoitaja, syömishäiriöt, NLP Trainer
Annamaria Taskos
Nimi: Annamaria Taskos
erikoissairaanhoitaja
Email: annamaria.taskos@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Järvenpää
Koulutukset ja erikoistumiset:
Psykiatrinen sairaanhoitaja, perhe- ja kriisityö, päihdeterapeutti
Anne-Tiina Lahdenkari
Nimi: Anne-Tiina Lahdenkari
lastenpsykiatrian erikoislääkäri, lääketieteen tohtori
Email: info@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Kamppi, Nuovo Järvenpää
Koulutukset ja erikoistumiset:
Erikoislääkäri (lastenpsykiatria), kognitiivinen psykoterapeutti (YET)
Jari Pirinen
Nimi: Jari Pirinen
erikoissairaanhoitaja
Email: jari.pirinen@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Järvenpää
Koulutukset ja erikoistumiset:
Sairaanhoitaja AMK, mielenterveys- ja päihdetyö, yhteisöterapia, kognitiivinen psykoterapia päihdehoidossa, päihdepuolen motivointikoulutus, seksuaalineuvonnan opintoja.
Miia Mattila
Nimi: Miia Mattila
erikoissairaanhoitaja
Email: miia.mattila@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Järvenpää
Koulutukset ja erikoistumiset:
Sairaanhoitaja AMK, erityistason seksuaaliterapeutti, seksuaalineuvoja, päihdeterapeutti
Jari Kansanniva
Nimi: Jari Kansanniva
erikoissairaanhoitaja, perheterapeutti
Email: jari.kansanniva@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Järvenpää
Pirkko Kokkonen
Nimi: Pirkko Kokkonen
erikoissairaanhoitaja
Email: pirkko.kokkonen@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Järvenpää
Koulutukset ja erikoistumiset:
Sairaanhoitaja, lasten ja nuorten kognitiivinen terapia, mindfulness, päihdeongelmat
Merina Laesvuori
Nimi: Merina Laesvuori
erikoissairaanhoitaja, ET psykoterapeutti
Email: merina.laesvuori@nuovo.fi
Toimipaikat: Nuovo Kamppi
Koulutukset ja erikoistumiset:
Psykiatrinen sairaanhoitaja, ET psykoterapeutti, nuorten psykiatriset hoidot ja psykoterapiat, vanhempainohjaus.
Tessa
Nimi: Tessa
6 vuotta
Email: -
Toimipaikat: Nuovo Järvenpää
Mukana Teija emännän kanssa. Lempeä, ymmärtäväinen, vaikka haukkuni onkin välillä äänekäs.